Aranylemez
Képzeletszínházi előadás felnőtteknek
Képzeletszínházi előadás felnőtteknek
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 4. péntek, 19:00
Janikovszky Éva életművének gondozásában 2013 óta Janikovszky János (a Móra Kiadó tulajdonosa) segítőtársa Tollár Mónika színházrendező, aki 'A lemez két oldala' című könyvét - az írónő halálának 10. évfordulója alkalmából - írta át színpadra és rendezte meg. E produkció sikerén felbuzdulva született meg az előadás bővített verziója Aranylemez címmel, az eredeti könyv további, az idősebb generációtól elhangzó monológjainak színpadra vitele. A képzeletszínházi előadás témája a LEMEZ - aminek mindig két oldala van. A remekül megírt, életszerű karakterektől hallhatunk nyaralásról, munkáról, gyereknevelésről, háztartásvezetésről, vendégeskedésről és még sok más hasonló hétköznapi témáról.
A színpadon egyszerre ismerős és mulatságos figurákat látunk; olyan embereket, akik valójában mi vagyunk s általuk szembesülhetünk azzal, hogyan vagyunk képesek ugyanazt a dolgot, helyzetet teljesen kétféle nézőpontból látni feleségként, anyaként vagy éppen nagymamaként.
Játsszák: Györgyi Anna, Hegyi Barbara
Für Anikó és Hrutka Róbert zenés irodalmi estje A magyar kultúra napja alkalmából
A bábos és élőszereplős előadásban több jól ismert Boribon mesét egy új történetben mesélünk el - a szerző, Marék Veronika engedélyével -, némileg új köntösben és elgondolásban feldolgozva. A PUPPetlaborARTory és a Divine Comedy Company koprodukciója.
Évek óta sikeres sorozatunk apróbbaknak és nagyobbaknak is szól. Jó hangulatú, szórakoztató formában sok játékkal, mondókával és énekkel a közös mulatságokon bevezetnek a magyar népzenébe és népi hagyományokba. (2 éves kor alatt ingyenes.)
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!